Создать учетную запись? Забыли пароль?
Важные новости портала: Желаем приятного времяпровождения на нашем ресурсе. С уважением, администрация!
Праздники и памятные даты, международные, национальные, традиционные, этнические и прочие
SerGun

Статус: Посетитель
30.04.2013 08:31

Поздравляем друг друга с международными, национальными, традиционными, этническими и прочими праздниками, вспоминаем памятные даты прошлого, а также делимся историями возникновения того или иного "красного" дня календаря.
Shubovich

Статус: Посетитель
01.06.2020 05:47

Поздравляю с Международным Днем Защиты Детей
czzar

Статус: Посетитель
01.06.2020 20:41

75 років тому, 1-го червня 1945-го в австрійському містечку Лієнц британські окупаційні війська видали червоним московитам 25 тисяч кубанських і донських козаків разом із їхніми сім'ями! Видали цих людей до пекельних рук Москви на вірну смерть. Ця сумна подія увійшла до історії яко «козацька трагедія», чи ж «трагедія на ріці Драу». Ще 4-го травня, після завершеня бойових дій, в мальовниче тірольське маленьке містечко Лієнц увійшли близько 25-ти тисяч дивних чоловіків, жінок, дітей. Це були екзотичні для місцевих мешканців донські, кубанські, терські козаки емігранти ще із 20-х років. Вони під час Другої світової війни виступили проти сталінської Московії на боці Німеччини. Чоловіки незвичного вигляду з вусами і в кудлатих шапках німецькою не говорили. Новоприбулі мовчки розбили табір на березі ріки Драу і сумирно очікували вирішення своєї долі. Вони розраховували, що Західні союзники не видадуть їх більшовикам, а відпровадять в свої табори полонених. Аж 31-го травня британці запросили групу офіцерів-козаків для переговорів. Їх підступно заарештували і хутко відправили в совєцьку зону окупації. Там вже чекала розстрільна команда НКВД. Коли в табір ніхто не повернувся, решта все зрозуміла. Розпочалась паніка. Жінки на колінах благали не видавати їх Москві, хтось намагався тікати, хтось стрибав з мосту в ріку, щоб втопитися або розбитися об каміння. Врятувались кільканадцять дітей, чиї матері змогли передати їх австрійцям...
edwich

Статус: Фан
01.06.2020 22:15

Цитата: czzar
75 років тому, 1-го червня 1945-го...

Ніколи не чув про цю подію. Навіває тільки жаль та сум, але що ще можна очікувати від орди окрім цього.
czzar

Статус: Посетитель
02.06.2020 14:55

edwich

Статус: Фан
02.06.2020 15:47

Цитата: czzar

Є такий серіал "Дело было в Ростове" або інша назва "Однажды в Ростове" саме заснований на цих подіях.
czzar

Статус: Посетитель
03.06.2020 21:22

3 червня (25 травня) 1571 р. війська кримського хана Девлет Герая захопили Москву і спалили вщент. Кількість загиблих під час походу оцінюється до 80 тис. осіб, і ще понад 60 тис. було забрано в полон.
czzar

Статус: Посетитель
05.06.2020 19:49

4 червня 1775 року шістдесяти шеститисячна армія Московії на чолі з генералом Текелієм, повертаючись з війни з Туреччиною, несподівано оточила Запорізьку Січ. Генерал армії московитів Текелій оголосив запорожцям наказ російської імператриці Катерини ІІ про ліквідацію Січі і заарештував вісімдесятип’ятирічного кошового Петра Калнишевського, військового суддю Головатого та січового писаря Глобу. Піддавшись на умовляння настоятеля січової Покровської церкви архімандрита Володимира Сокальського, запорожці не чинили опору. Більша частина з них – приблизно 5 тисяч, – вночі таємно залишила Запорізьку Січ і на чайках спустилася Дніпром у володіння кримського хана. Невдовзі турецький султан узяв козаків під свою протекцію і дозволив їм заснувати у дельті Дунаю Січ, названу Задунайською.

5 червня російські солдати зруйнували січову фортецю, розгромили Покровську церкву, розбивши дзвони і розтрощивши іконостас, сплюндрували могили на козацькому цвинтарі, захопили військові архів, клейноди та скарбницю.

Третього серпня московська цариця Катерина видала маніфест, в якому пояснювала знищення Січі провиною самих запорожців, що намагалися (цитата) «скласти з себе посеред Батьківщини область цілковито незалежну під власним своїм несамовитим управлінням». Величезні земельні володіння Війська Запорізького булі роздані фаворитам Катерини та іншим вельможам Московії.

Калнишевський був ув’язнений у Соловецькому монастирі Московії і помер там через двадцять вісім років. Головатий та Глоба померли в ув’язненні у Сибіру.
#один_народ #братья_славяне #давай_обнимемся #россия #рф #нада_прекратить_стрелять
edwich

Статус: Фан
05.06.2020 23:42

Цитата: czzar
4 червня 1775 року шістдесяти шеститисячна армія Московії на чолі з генералом Текелієм, повертаючись з війни з Туреччиною, несподівано оточила Запорізьку Січ.

Хто б що не вважав а із пісні слів не викинеш.
Цитата: czzar
#один_народ #братья_славяне #давай_обнимемся #россия #рф #нада_прекратить_стрелять
да да мышебратья
czzar

Статус: Посетитель
06.06.2020 08:13

6 червня 1799 року народився Пушкін,нащадок Абрама Петровича Ганібала. Прізвище Петров взято після хрещенняя. Але цар Петро дав прізвисько, яке Абрам взяв за прізвище - Ганібал.
Позаяк, Олександр Сергійович - людина була талановита, фігура в російській культурі чи не ключова. Вважається засновником сучасної російської мови, за що йому повага та вдячна пам'ять від росіян.
Нагадаю, перше видання "Енеїди" Котляревського, ідеальною віками існуючою українською мовою, вийшло в світ у 1798 році. За рік до народження сьогодняшнього іменинника.

Добавлено 06.06.2020 09:02

Але нам ближча така дата
Коліївщина
czzar

Статус: Посетитель
07.06.2020 11:41

Сьогодні святкуємо річницю однієї з найважливіших подій в історії людства. Вважаю, що таких масштабних визначних дат поки що було три: створення людини, воскресіння Ісуса Христа і сьогоднішня - сходження Святого Духа, день народження Церкви. Його звуть і днем П'ятидесятниці, і днем Святої Трійці, і зеленою неділею. Насправді - це день початку сучасної цивілізації, бо вся наша потужність, вся наша культура, весь уклад, так чи інакше, керувалися Церквою.
Звісно, раз людство погодилося міряти час обертами Землі навколо Сонця і називати цей проміжок часу терміном "рік", то більшість людей вже відсвяткували цей День два тижні тому, як і належить. Серед них не лише католіки чи протестанти, але і більшість помісних православних церков.
Але раз найавторитетніша Церква України - ПЦУ - поки ще відзначає цю дату зі зсувом у часі, то і я наслідую її прикладу.
Отже, щиро вітаю кожну людину з таким видатним Святом - днем сходження Святого Духа на перших послідовників Христа. Відтоді кожна людина має можливість отримати прощення, милість, зцілення, оновлення незалежно від статі, походження та заслуг.
czzar

Статус: Посетитель
08.06.2020 08:50

8 червня 1668 р., після вбивства гетьмана Івана Брюховецького, загальноукраїнська рада проголосила Дорошенка гетьманом обох боків Дніпра, тобто всієї України.
Петро Дорошенко народився 1627 року у м. Чигирині на Черкащині, помер 19 листопада 1698 у політичному засланні під Москвою, гетьман Війська Запорізького (1665-1676), після Богдана Хмельницького зумів об'єднати українські землі і отримати знову незалежність від Москви всього на кілька років, перемігши війська Польщі та Московської держави, але програвши через зраду власного оточення. Через 30 років його подвиг в ім'я незалежності України спробує повторити Іван Мазепа.
edwich

Статус: Фан
08.06.2020 10:59

Цитата: czzar
програвши через зраду власного оточення.

... і знову теж саме.
czzar

Статус: Посетитель
08.06.2020 22:19

Цитата: edwich
... і знову теж саме.

я в шоці. Ходимо по колу із сторіччя в сторіччя
czzar

Статус: Посетитель
09.06.2020 13:54

Дивно. Пусте сповіщення.
Відредагую.
Отже, 9 червня народилися цар Московії Петро I та Владислав IV Ваза - король польський і великий князь литовський. Титулярний король Швеції і цар Московії. Представник шведської династії Ваза.
Цар Петро пам'ятний українцям знищенням Батурина з масовими вбивствами жінок та дітей. Тисячі козаків були замордовані при будівництві Петербурга, дійсно він стоїть на українських кістках.
Цар Владислав свого законного престолу в Москві не посів, московити як завжди порушили присягу. Для українців узаконив православну церковну ієрархію. Митрополитом Київським і Галицьким став Петро Могила.
edwich

Статус: Фан
09.06.2020 14:14

Цитата: czzar
Ходимо по колу із сторіччя в сторіччя

Думаю, що в нашій Державі потрібно змінити систему правління, взяти скажімо Британську, Американську, Європейську, одним словом розвинених країн, тільки не ту царську яка була та існує до цих пір, тоді можливо щось і зміниться.
czzar

Статус: Посетитель
11.06.2020 14:02

11 червня 1658 р. у бою під Полтавою загинув Мартин Пушкар — видатний полководець часів Хмельниччини, полковник полтавський, ватажок повстання 1657-58 рр. Славний був полковник, неодноразово бив і ляхів, і татар. Хоробра й розумна людина. Сам Хмель розглядав його як можливого наступника.
Та не кляті ляхи і не невірні татари згубили козацюру - наклав головою в бою проти військ гетьмана Івана Виговського. Тому що не стерпів, що саме Вигівському дісталася булава, а не йому. Бо ми українці. Ніхто нас не здатен звоювати. Тільки ми самі.
edwich

Статус: Фан
12.06.2020 09:21

Цитата: kapkan
,а мозги иносранные хде взять.??

Было бы правление, а мозги приложатся.
edwich

Статус: Фан
12.06.2020 18:27

Цитата: kapkan
После свержения Яныка

Яныка свергли потому что им управляли с Кремля, уж лучше пиндосы. Как говорится "Из двух зол..."
edwich

Статус: Фан
12.06.2020 20:15

Цитата: kapkan
Сегодня как раз день развала Союза.!!!

С чем и поздравляю!
czzar

Статус: Посетитель
20.06.2020 08:54

20 червня 1605 р. царевич Дмитро на чолі козацьких військ урочисто в'їхав до Кремля, оволодівши Москвою без жодного пострілу. Після вінчання на царство Дмитро І намагався реформувати Московію, чим розхитував «духовые скрепы», за що був убитий менше ніж за рік. Над тілом загиблого вчинили наругу, а його особистість заплямували мерзенними наклепами.

Добавлено 20.06.2020 09:13

20 червня 1690 р. народився Петро Калнишевський — останній кошовий отаман Запорозької Січі. Після ліквідації царатом Січі відбув 25 років у в'язниці. Канонізований УПЦ КП у 2008 р. (вшановують як Петра Багатостраждального).
Добавление сообщения:

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять свои сообщения. Авторизируйтесь!

На данный момент на сайте находятся:
Пользователей: 1
ivan12345
Поисковых ботов: 2
Yandex BotBing
Гостей: 11
Всех посетителей: 14

* Пользователь покидает список после 5 минут отсутствия на сайте.
Предупреждение! Информация, расположенная на данном сервере, предназначена исключительно для частного использования в образовательных целях и не может быть загружена/перенесена на другой компьютер. Ни владелец сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие физические или юридические лица не могут нести никакой отвественности за любое использование материалов данного сайта. Входя на сайт, Вы, как пользователь, тем самым подтверждаете полное и безоговорочное согласие со всеми условиями использования. Авторы проекта относятся особо негативно к нелегальному использованию информации, полученной на сайте.